وب‌سایت شرکتی چیست؟
وبسایت‌های شرکتی همان‌طور که از نامشان پیداست وبسایت‌هایی هستند که محصولات و خدمات یک شرکت به‌خصوص را رائه می‌دهند. در دنیای امروزه ارتباط مستقیم بین مشتری و تولیدکننده یا شرکت‌ها بخش جدایی‌ناپذیری از موفقیت در کسب‌وکار محسوب می‌شود. حتی اگر کسب‌وکار شما وابسته به اینترنت نداشته باشد، وجود وبسایتی برای ارائه خدمات و فهم نیاز مشتری و رسیدگی به نظرات و شکایات لازم است. هر شرکتی نیاز به وبسایتی خاص خود است که بتواند نشان‌گر استراتژی و ساختار شرکت باشد. ساختاری که هویت شرکت را نشان دهد و درعین حال برای کاربران معمولی اینترنت قابل فهم و ساده باشد.

 

ویژگی های وب سایت شرکتی
هر شرکتی با توجه به سازوکار خود و نوع درآمدزایی‌اش طراحی وبسایت شرکتی منحصر به خود را لازم دارد. امروزه اکثر مشتریان و کارفرمایان تمایل دارند با وب‌سایت شرکتی رسمی و حرفه‌ای روبه‌رو شوند که نیازهای آن‌ها را پاسخ دهد و بتوانند خدمات لازم را دریافت کنند. از ویژگی‌های طراحی وب‌سایت شرکتی که باید رعایت شود معرفی شرکت و بخش‌های آن است که نشان‌دهنده گستردگی کار شما و تنوع آن است و همچنین مشتریان با سازوکار شرکت شما آشنا می‌شوند و در روند اعتمادسازی مشتری تاثیر به‌سزایی دارد. صفحات درباره ما و تماس با ما در طراحی وب‌سایت شرکتی اهمیتی فوق‌العاده دارند و معرف حضورتان هستند. با توجه به ساختار شرکت می‌توان در این بخش لیست اعضای شرکت همراه با رزومه‌های آن‌ها را قرار داد تا بشود با ایمیل یا شماره تماس با تک تک اعضای شرکت ارتباط برقرار کرد.

اصلی‌ترین دلیل وجود هر وبسایت شرکتی‌ای ارائه خدمات و معرفی خود در فضای مجازی است. هر شرکتی با هر سرویس یا خدماتی که ارائه می‌نماید چه به‌صورت فروش کالا و یا چه ارائه خدمات مربوط به یک کالا یا کسب‌وکار باشد باید طراحی گرافیکی بدون نقصی داشته باشد. ایجاد بخش جستجوی پیشرفته باعث می‌شود بازدیدکنندگان وبسایت به راحتی به خدماتی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

بخشی که معمولاً توسط دیگر طراحان وبسایت‌های شرکتی نادیده گرفته می‌شود و تاثیر زیادی در رتبه‌بندی سایت شرکتی دارد بخش مقالات است. در این بخش اطلاعات و اخبار مربوط به شرکت و کسب‌وکار آن گنجانده می‌شود تا هم مشتریان احساس آشنایی با وبسایت و کسب‌وکار داشته باشند و هم این‌که با وجود کلیدواژه‌های مناسب رتبه‌بندی وبسایت در موتورهای جستجو بهتر شود و به صفحات اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو انتقال پیدا کنند. تولید مطالب چند رسانه‌ای و همچنین بخش گالری عکس‌ها و نمونه‌کارها یا خدمات آشنایی بازدیدکنندگان با شما را تسریع می‌کند. ایجاد گالری مناسب با عکاسی حرفه‌ای از فضا و فضاسازی‌ای که هویت و سازوکار شرکت را به خوبی نشان دهد از بخش‌های مهم طراحی وبسایت شرکتی است.

خدمات وب‌سایت شرکتی
اگر طراحی وب‌سایت شرکتی خدماتی مانند بخش ثبت نام و خرید اینترنتی داشته باشد باید سازوکاری برای آن درنظر گرفته شود تا تراکنش‌های مالی از درگاه‌های اینترنتی امن اتفاق بیفتد و اعتماد مشتریان را به خود جلب کند.

رتبه وب‌سایت شرکتی
موتورهای جستجو به‌خصوص گوگل از الگوریتم‌های خاصی برای رتبه‌بندی وبسایت‌ها استفاده می‌کنند. تضمین اینکه وبسایت شرکتی رتبه یک گوگل را به‌دست بیاورد غیرممکن است اما با بهینه سازی وبسایت و طراحی وبسایت شرکتی بر اساس اصول سئو و ایجاد مطالب جذابی که بازدیدکنندگان وبسایت را ترغیب به خواندن و گشت و گذار در وبسایت کند تاثیر به­سزایی در رتبه‌بندی گوگل خواهد داشت.