طراحی سایت رستوران با توجه به رقابت و چالش های بازاریابی پیش رو می تواند نقش مهمی در جلب مشتری داشته باشد و رستوران را به افراد مختلف معرفی نماید.

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.
سرآشپزهای معروف معتقدند اولین مرحله ی صرف غذا دیدن آن است و به عبارتی این چشمان ما هستند که اولین گاز را به غذا می زنند.
همین موضوع در مورد طراحی سایت رستوران نیز صادق است اگر آن ها با شیوه های خاص خود بازار گرمی نکنند باید زمان زیادی را برای رزرو و جلب توجه مشتریان صرف نمایند.
خوشبختانه ساخت و طراحی سایت رستوران عالی کار ساده ای است و در صورتی که از ابزار مناسب برای طراحی آن استفاده شود می تواند به پیشرفت و سودآوری یک رستوران کمک کند.
در اینجا چهار ابزار وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین از آن ها استفاده کنید و مشتریان را تشویق به استفاده از خدمات آنلاین رستوران خود نمایید پس با ما همراه باشید.

ساخت سایت رستورانساخت سایت رستوران
استفاده از یک طرح بصری موبایل فرندلی در طراحی سایت رستوران
طراحی سایت رستوران باید به گونه ای باشد که یک طرح بصری موبایل فرندلی ایجاد کند به گونه ای که مشتریان بتوانند آن را از طریق انواع دستگاه های تلفن همراه مشاهده نمایند، همان طور که می دانید بسیاری از ما جستجو برای رستوران ها و رزرو غذا را به آخرین لحظه مؤکول می کنیم.
در این شرایط طراحی سایت رستوران می تواند نقش مهمی در جلب مشتری داشته باشد و به درستی در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه نمایش داده شود و مشتریان را به صرف غذا دعوت نماید.

یک نسخه ی قابل بارگیری از منو
یک نسخه ی قابل بارگیری از منوی غذا که بتوان آن را دانلود کرد به مشتریان امکان می دهد تا از نحوه ی سرویس دهی رستوران اطلاعاتی به دست آورند چرا که بسیاری از افراد میل دارند قبل از مراجعه به رستوران یا رزرو غذا کمی در مورد نوع و قیمت غذاهایی که سرو می شوند بدانند؛ بنابراین با درج منو به هنگام طراحی سایت رستوران می توان این اطلاعات را در اختیار آن ها قرار داد و شرایطی فراهم آورد تا مشتریان بتوانند این اطلاعات را با دوستان، خانواده و همکارانشان به اشتراک بگذارند.

رزرو و ارسال آنلاین
اگر پروسه ی رزرو و ارسال سفارش غذا به صورت آنلاین انجام شود می تواند ایده ی خوبی برای درج گزینه ها به صورت آنلاین باشد و انجام این کار باعث می شود کارها برای مشتریان راحت تر انجام شوند و مدت زمان پاسخگویی کارکنان به تلفن را کاهش دهد.

امکانات سایت رستوران
برای سایت یک رستوران امکانات بسیاری را میتوان در نظر گرفت. برخی از امکانات یک سایت رستورانی عمومی بوده و برای همه سایتها باید در نظر گرفت مانند صفحه درباره رستوران و یا صفحه تماس با ما و منوی رستوران و دیگر امکانات عمومی که برای یک سایت رستورانی ضرورت محسوب می شوند.

برخی دیگر از امکانات وب سایت رستورانی نیز خاص بوده و یک امتیاز نسبت به رقبا محسوب می شود مانند رزرو میز در رستوران به صورت آنلاین. امکان انتخاب موقعیت میز در داخل رستوران که چیدمان آن از طریق وب سایت قابل مشاهده بوده و مشتریان میتوانند با مراجعه به سایت رستوران شما، موقعیت میز خود را نیز مشخص و رزرو نمایند.

آموزش طراحی سایت رستوران
اگر به سایتهای اینترنتی و وب گردی سری بزنید و در حال تحقیق برای طراحی سایت رستوران خود هستید قطعا با سایتها و تبلیغاتی مواجه خواهید شد که به شما پیشنهاد طراحی سایت توسط خودتان را ارائه میدهند و پکیج هایی تحت عنوان آموزش طراحی سایت رستوران یا ساخت سایت رستوران را معرفی و به فروش می رسانند.

صادقانه اگر بگوییم باید گفت این کار نه تنها شما را در یک مسیر بی راهه می اندازد بلکه راه اندازی سایت رستورانی توسط فردی که تخصصی از طراحی سایت و برنامه نویسی ندارد، امکانپذیر نمی باشد لذا توصیه میکنیم که فکر آموزش طراحی سایت رستوران را از فکر خود بیرون کنید.

بررسی های قابل اثبات
درست است که مهم است چقدر طراحی سایت رستوران و غذاها به صورت آنلاین خوب به نظرمی رسند، اما مهمتر از آن این است که مشتریان می خواهند بدانند دیگران در رستوران شما چه تجربه ای داشته اند. بنابراین، اضافه کردن نظرات مشتریان و سایر بررسی های قابل اثبات به وب سایت رستوران، یا حداقل پیوند دادن آن به وب سایت هایی مانند Yelp این امکان را به سایرین می دهد که کمی بازخورد مستقل و قابل اعتماد را مشاهده نمایند.

سفارش آنلاین رستوران
سفارش آنلاین یا سفارش اینترنتی غذا از رستوران یکی از امکاناتی می باشد که میتوان در طراحی وب سایت رستورانی در نظر گرفت. گرچه اخیرا با راه اندازی و ظهور استارتاپ های سفارش اینترنتی غذا مثل اسنپ فود، ریحون، چیلیوری، فیدیلیو و… مردم غذای خود را به راحتی از این سایتها و اپلیکیشن ها به صورت آنلاین سفارش می دهند ولی هنوز هم داشتن امکان سفارش آنلاین در رستوران یک امتیاز محسوب می شود و نمونه آنرا میتوان به سفارش آنلاین رستوران مسلم در بازار اشاره کرد که با وجود سنتی بودن و شهرت بالای آن، سفارش آنلاین در وب سایت رستوران مسلم نیز وجود داشته و این گزینه در سایت او مشتریان خاص خودش را دارد.